Drewno

Podłogi drewniane 

 

 

 

Deski podłogowe, które posiadamy w swojej ofercie są produktem o wysokiej jakości wykończenia. Proponujemy Państwu deski surowe z możliwością wybarwienia, na wybrany przez Państwa kolor lub deski wykończone fabrycznie.

Mają Państwo do wyboru, aż cztery klasy jakości: natur, rustikal, country oraz antyk.

 

NATUR są todeski o naturalnej barwie (dopuszczalne przebarwienia) i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sporadycznie występujące sęki szpilkowe oraz sęki zdrowe, zrośnięte do8 mm, bez bielu. W deskach jesionowych dopuszczalne przebarwienia twardzielowe.

RUSTIKAL - deski o zróżnicowanej barwie i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sęki zdrowe zrośnięte do 30 mm, czarny sęk do 15 mm, dopuszczalna biel wtórna oraz sęki spękane bez ubytków. W deskach jesionowych dopuszczalne przebarwienia twardzielowe.

COUNTRY - deski o bardzo zróżnicowanej barwie i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sęki zdrowe zrośnięte do 50 mm oraz sęki czarne, dopuszczalna biel oraz sęki spękane bez ubytków. W deskach jesionowych dopuszczalne przebarwienia twardzielowe.

ANTYK - deski o bardzo zróżnicowanej barwie i strukturze drewna, dowolnym układzie słoi, dopuszczalne sęki spękane z ubytkami do 80 mm oraz sęki czarne, dopuszczalny biel jak również zamknięty lub śladowo zanikający rdzeń. W deskach jesionowych dopuszczalne przebarwienia twardzielowe.

Bardzo istotną sprawą w przypadku podłogi drewnianej jest pomiar wilgotności podłoża na podstawie którego ustala się możliwość montażu podłogi.

 

Drewno jest produktem, który „oddycha” stąd nasz wykwalifikowany parkieciarz dokona oceny technicznej podłoża, zapozna Państwa szczegółowo z etapami prac, które należy wykonać aby położoną podłogą mogli się Państwo cieszyć przez wiele lat.


MBG-FLOOR - układanie podłóg, instalacja drzwi, remonty, montaż Poznań
© 2014 MBG-FLOOR
strzałka do góry