Tarasy

 

 

Tarasy z drewna - profesjonalny montaż w dobrej cenie

W naszej ofercie znajdą Państwo usługę układania tarasów ogrodowych.

Jako że te miejsca zwykle łączą mieszkanie z ogrodem, są doskonałym miejscem wypoczynku w kontakcie z naturą. Niejednokrotnie pełnią też funkcję dużego, wyższego balkonu otoczonego balustradą na którym mieszkańcy mogą schować się przed ciekawskimi sąsiadami.

Dzięki swojej wieloletniej trwałości tarasy drewniane są jednymi z najczęściej zamawianych typów tego rodzaju elementów architektonicznych. Wykonywane są z desek tarasowych, do których stworzenia wykorzystuje się rozmaite gatunki drewna dzięki czemu zarówno ich ciężar właściwy, kolor jak i charakterystyka różnią się między sobą dając szeroki wybór komponentów tarasowych.

Do kompozycji tarasów używa się:

Tarasy drewniane

Bangkirai

Drewno w kolorze od jasno- do ciemnobrązowego, sporadycznie przybiera odcień brązowo-żółty. Gatunek bardzo odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, a także ataki grzybów i szkodników.

Ipe / Lapacho

Jeden z najtwardszych i najcięższych gatunków dostępnych na rynku. Bardzo dekoracyjna struktura w połączeniu z kolorystyką przechodzącą z oliwkowej zieleni w ciemny brąz czynią Ipe jednym z najatrakcyjniejszych gatunków do zastosowań na zewnątrz.

Cumaru

Drewno w kolorze od jasnobrązowego do brązowego z dodatkiem mahoniowego. Niekiedy żółto-brązowe a nawet czerwonawo-brązowe drewno z żółto-czerwonymi żyłkami. Cumaru charakteryzuje się ciemnym i bogatym usłojeniem. Posiada bardzo wysoką odporoność na działanie warunków atmosferycznych.

 

Garapa

Drewno pochodzące z Ameryki Południowej występujący w bardzo bogatej palecie kolorystycznej od odcieni beżu, poprzez beże ze złotym połyskiem, pomarańcze i szlachetne brązy.Powszechne określenie dla tego gatunku drewna to goldenwood.


Modrzew Syberyjski

Jest dobrą alternatywą dla drewna egzotycznego. Jest jednocześnie jedną z najtańszych propozycji w naszej ofercie desek tarasowych. Szacunkowa trwałość desek z Modrzewia Syberyjskiego wynosi 15 lat.

 

Tarasy kompzyt

Deska kompozytowa IDECK jest wyprodukowana z włókien bambusowych i drzewnych, tworzyw sztucznych oraz substancji uszlachetniających. W efekcie powstaje wytrzymała, odporna na działanie czynników atmosferycznych deska tarasowa, która nie podlega biodegradacji, nie rozszczepia się oraz nie ulega wypaczaniu. Kompozytowy materiał wymaga tylko minimalnej pielęgnacji i jest objęty wieloletnią , ograniczoną gwarancją producenta.

 

Deska kompozytowa LUNA

Kompozytowe deski tarasowe IDECK stwarzają nowe możliwości przy budowie pięknego tarasu, który będzie zarazem bardzo łatwy w utrzymaniu. Deska kompozytowa IDECK LUNA jest wyprodukowana z włókien bambusowych, tworzyw sztucznych oraz substancji uszlachetniających, łącząc najlepsze właściwości każdego z tych komponentów. W efekcie powstaje wytrzymała, odporna na działanie czynników atmosferycznych deska tarasowa, która nie ulega biodegradacji. 
Podobnie jak inne materiały eksploatowane na zewnątrz, kompozyt będzie ulegać działaniu czynników atmosferycznych, ale w dużo mniejszym stopniu niż deski drewniane. Deski kompozytowej nie trzeba impregnować olejem ani malować farbą, jednakże trzeba pamiętać o regularnym sprzątaniu tarasu. 

 

Deska kompozytowa VIVA

Deski kompozytowe IDECK VIVA produkowane są przez polską firmę Winfloor z Radomia i stanowią innowacyjny produkt łączący naturalność drewna z nowoczesną technologią polimerową. Wyróżniają się naturalnością barw oraz przekonującą optyką drewna. Cechuje je wysoka odporność powierzchni na czynniki atmosferyczne i korozję biologiczną oraz zużycie, solidne i estetyczne wykończenie jak również łatwość utrzymania w czystości. Należy zaznaczyć również, że materiały kompozytowe są przyjazne dla środowiska naturalnego ponieważ w pełni podlegają recyklingowi. 
Deski IDECK VIVA nie wymagają impregnowania, pielęgnacji oraz zabiegów olejowania. Nie butwieją, nie pęcznieją, nie próchnieją i nie rozwarstwiają się. 

 

Dzięki fachowemu zespołowi od tarasów drewnianych będą mieli Państwo pewność, że zadba on o najdrobniejsze detale, takie jak:
- ograniczenie gnicia desek od spodu tarasu
- zapobieganie nabywania grzybów przez deski tarasu wskutek zbyt dużej wilgotności
- łatwe czyszczenie i konserwacja drewna tarasowego
- zapobieganie gromadzenia się nieczystości w szczelinach między deskami
- trwałość konstrukcji tarasowej


Zapraszamy do współpracy, tel: 504 448 266, 618 538 838
Tarasy z drewna montujemy w Poznaniu oraz okolicy, z dojazdem do klienta.

 

 

 


MBG-FLOOR - układanie podłóg, instalacja drzwi, remonty, montaż Poznań
© 2014 MBG-FLOOR
strzałka do góry